Det er liten tvil om at vi kaster alt for mye alt for fort! Det var noe annet “før i tida.” Da ble selv skjortekragene snudd når de ble slitt, og sokker og lester var ikke ødelagt fordi om det ble hull i de. I følge evigaltvitende Wikipedia, er nemlig noe av dette i ferd med å gå i glemmeboka. Bare klikk og les HER.
Jeg har blogget om dette en gang for lenge siden. Du kan godt sjekke og sammenligne om du vil, da klikker du bare HER
Men i går fikk min kjære ånden over seg og fant frem en bærepose med lester med hull i. NB Lester er det samme som sokker NB
Hva kan være mer sosialt enn å sitte å mimre over hullete lester og stoppe? Så vi endte i samme sofa med hver vår stoppenål. Jada, bildet ser rimelig kaotisk ut, men det gjør vel ikke noe.
Men det skal sies med en gang, at det er ikke prydsøm det er snakk om, i hvertfall ikke “mine hull”. “Resultatet helliger midlet”, her skal hullet bli tett, DET er poenget.
Vi fikk faktisk noen lester i vår med stoppegarn. Men det viktigste er å få tetta hullene
Det er jo synd og forkastelig miljømessig og bare dumpe i søpla så snart det blir et lite hull. Så nå er disse så gode som nye Ganske like oss gamlinger – litt skrukkete her og der, men fullt brukbare
Kjekt å se.
Jeg stopper også slike sokker, til og med de som ikke er strikka. Så lenge sokkene er gode på resten av sokken, er det supert å stoppe hull så de kan brukes en stund til. 
Ikke sant, særlig ille å kaste når de er håndstrikka.. artig å høre at flere gjør det
Ære være dere som tar vare på. Jammen tar Gubben fram stoppenåla også.
Tusen takk
Jadda, man kan det man vil.. om det ikke alltid blir like vakkert 
Så flink hun er! Sånn er det flere som burde gjøre…deriblant jeg
Jeg kan faktisk å stoppe sokker, for gjorde det i gamledager….men nå gjør jeg det dessverre ikke….
Vi gjør det jo i lag, men hun er nøyere enn meg til å få det fint
Litt koselig fellessyssel 
Dere er kjempeflinke. Det der bør alle gjøre! Tommelen opp:-)
Tusen takk,, veldig enig
Jeg er enig mex deg. Sokker er det bare å stoppe hullene på så et de god som ny! Jeg stopper også både sokker og strikkevotter for jeg synes ikke jeg kan kaste bare pga et hull på hælen eller tommelen. Dette er noe ungdommen burde bli flinkere til. Men tynne kjøreskoler/strømper som får hull på hælen – de kaster jeg. Men da er de mer tynnslitt
Tusen takk
Ja de tynne sokkene er det ikke så mye å gjøre med 
Så bra- dette liker jeg! Kan nok bli mye flinkere selv til slike ting
Vi har nok forbedrings muligheter alle sammen
Der kjente jeg den dårlige samvittigheten komme krypende gitt, for jeg er nok av de som kaster i stedet for å lappe. Har ikke noe med at jeg ikke kan, men heller at jeg ikke gidder…., fy meg!
Fyssjj og fyssjj
